هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    مدیر بخش

Injustice: Gods Among Us

احتمالاً اکثرمون با بازی ویدئویی Injustice: Gods Among Us آشناییم. برای عده‌ی زیادی (از جمله خودم) همیشه سوال بود که چرا؟؟؟ چی شد؟؟؟؟ چطور کار به اینجا کشید؟؟؟ (مخصوصاً اگه مثل يه آدم متمدن پول داده باشید و گیم رو خریده باشید و بعد متوجه شده باشید که تمام ويدئوهاي بازی و به عبارتی کل پلات رو حذف کردند :/)

برادران عزیز دی سی کامیکس هم که خیلی دلشون به حال ما سوخت تصمیم گرفتند این مجموعه‌ی کمیک را بیرون بدن.

این مجموعه وقایع قبل از گیم رو در بر می‌گیره.به پنج سال قبل برمی‌گرده، جایی که سوپرمن هنوز همون بوی اسکات مهربونه. کمیک مرد خوشحالي رو به تصویر می‌کشه که در آستانه‌ی پدر شدنه و تو همون قسمت اول جوکر رو وارد می‌کنه و اینجاست که همه چیز خراب می‌شه. سوپرمن تحت تاثیر یه سری گازهای سمي، فکر می‌کنه لوییس لین دومزدیه و ناخواسته همسر و فرزند به دنیا نیومدش رو ميكشه. جناب جوکر هم کل شهر متروپلیس و تمام آدماش رو با یه بمب اتمی به درگاه پروردگار می‌فرسته. در نتیجه سوپرمن که از لحاظ احساسی و روانی داغون شده، جوکر رو مى كشه.

بعد از این اوضاع غیر قابل کنترل می‌شه. سوپرمن كه با گذر زمان ادعای خدا بودن پیدا می‌کنه، رژیم خودش رو به وجود میاره و یک جورایی حكومت نظامی راه میندازه. بتمن هم که نمی‌تونه با این مسئله کنار بیاد تیم خودش رو تشکیل میده که از قضا اسمش اینسرجنسیه. قهرمان‌ها و شرورها هر کدوم به یک طرف ملحق می‌شن. جنگ شروع می‌شه. سوپرمن تبدیل به دیکتاتور بی‌رحمی می‌شه که تو روز روشن آدم می‌کشه. قهرمان‌ها هم مثل سوسک زیر پا له می‌شن و می‌میرن.

کمیکهای اینجاستیس طی پنج سال اتفاق می‌افتن. هرسال یک جنگ بزرگ و متفاوت داریم. جادوگرا و خدایان یونان هم وارد قضیه می‌شن (هرکول هم می‌میره :/ ) و البته هر بار هم بتمن نمى تونه سوپرمن رو شکست بده. جنگ این دوتا حتی به فضای مجازی هم می‌رسه. تا جاییکه سوپرمن تو توییترش اعلام می‌کنه که بتمن همون بروس وینه.

این موش و گربه بازیا همین جور ادامه پیدا می‌کنه تا این که اخر سال پنجم بتمن موفق می‌شه ابرقهرمانایی که لازم داره رو از یه جهان موازي بیاره به جهان خودشون و وقایع گیم شروع می‌شه و این جاست که همه چی تموم...

نه. صبر کنین. کی گفته تموم میشه؟ برادران غیور دي سی کامیکس تازه تصمیم می‌گیرند تا کمیک وارد یه فاز جدید به اسم Ground Zero بشه و وقایع گیم رو دوباره تعریف کنه. البته این بار به یه شیوه‌ی جدید و با یه راوی جدید...

خب. به نظر میاد نمی تونم جلوی خودم رو بگیرم و نگم. راوی داستان هارلی کوئینه و مطمئناً خودتون می‌دونید وقتی هارلی داستان بگه همه چیز چقدر دیوانه‌وار تر و مریض تر می‌شه...

خلاصه که نظرتون راجع به این دارالمجانین چیه؟ اگه جزو اون دسته افرادی هستید که کمیک رو تا یه جایی خوندن و بعد ادامه ندادن، دلیلتون برای دراپ کردنش چی بوده؟ به نظرتون دي سی تو کشتن قهرماناش زیاده روی نکرده؟
    ویرایش توسط parnian : 26th December 2016 در ساعت 06:27 PM

2. 6 کاربر از پست parnian تشکر کرده‌اند .

ناظم

راستش من تمام کمیکاش رو خوندم و دراپم نکردم دی: تازه بازیش رو هم خیلی دوست دارم همچنان:)) یکی از معدود چیزایی هست که خوشم اومد تو کمیک . دنبالش رو گرفتم. معمولا دنباله این چیزا رو نمیگیرم. و آقا به نظرم تا وسط مسطا خوب بود و بعدش زیادی خوب نبود. یعنی صرفا برام یه چیزی تو مایه های اساسین کرید بود برام:)) و به نظرم کشیده شدن به یونان و خدایان یونان خیلی زیاده رویه. من هربار که یه قهرمان کشته میشد خیلی اعصابم میریخت به هم:)) به هرحال به نظرم ارزشش رو داره بخونی. ایشالا این فاز جدیده بهتر شه...

There's lot of people around me. But I feel lonely

4. 2 کاربر از پست ali rbn تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

نقل قول نوشته اصلی توسط ali rbn نمایش پست ها
    راستش من تمام کمیکاش رو خوندم و دراپم نکردم دی: تازه بازیش رو هم خیلی دوست دارم همچنان:)) یکی از معدود چیزایی هست که خوشم اومد تو کمیک . دنبالش رو گرفتم. معمولا دنباله این چیزا رو نمیگیرم. و آقا به نظرم تا وسط مسطا خوب بود و بعدش زیادی خوب نبود. یعنی صرفا برام یه چیزی تو مایه های اساسین کرید بود برام:)) و به نظرم کشیده شدن به یونان و خدایان یونان خیلی زیاده رویه. من هربار که یه قهرمان کشته میشد خیلی اعصابم میریخت به هم:)) به هرحال به نظرم ارزشش رو داره بخونی. ایشالا این فاز جدیده بهتر شه...
    من خودم تا آخراى سال دومش رو دوست داشتم. اما بعدش حوصله سر بر شد. شايد يكى از دلايلش اينه كه انگار يه اتفاق دوباره و دوباره تكرار ميشد. يني خب يه ايده داشتن سازنده ها. كه بتمن تا مرز شكست سوپرمن ميره و بعدش شكست مي خوره. بعد بدون اينكه يه ابتكارى بزنن همين ايده رو هر سال تكرار كردن. انگار فقط شخصيتا عوض ميشد و حال و هواى داستان يكم تغيير ميكرد. و يه سرى ها هم ميمردن.
    راجبه مردن قهرمانا هم برام تا يه جايى جذاب بود. اخه شما معمولا نمى تونى مرگ شخصيتاى اصلى دى سى رو ببينى.
    مثلا مرگ نايت وينگ به شدت خوب بود. تو اون لحظه انقدر تحت تاثير احساسات مختلف قرار گرفتم كه گريم گرفت حتى. ينى خب مرگ نايت وينگ رو به نظرم خيلى خوب درآوردن. اون حس گناهي كه ديمين داشت رو من واقعا حس كردم. اما خب دوباره از يه جايي به بعد مرگه هم عادى و تكرارى شد.

چند وقت پيش تو يه فروم هوادارى يكى يه چيزى نوشته بود كه براى من خيلى جالب بود. اين Ground Zero راويش تا اين جاى داستان هارل كوئين بوده. بعد يه يكي يه تئورى داده بود كه احتمال داره كل جريان اينجاستيس تو ذهن هارلى اتفاق افتاده باشه و در واقع كل جريان فقط خيال بافى هاى ديوانه وار دوست دختر جوكر باشه.
    حالا من نمى دونم. فكر مى كنم احتمالش به شدت كمه. اما خب ايدش خيلى جالبه

6. 3 کاربر از پست parnian تشکر کرده‌اند .

پشت صحنه

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian نمایش پست ها
    من خودم تا آخراى سال دومش رو دوست داشتم. اما بعدش حوصله سر بر شد. شايد يكى از دلايلش اينه كه انگار يه اتفاق دوباره و دوباره تكرار ميشد. يني خب يه ايده داشتن سازنده ها. كه بتمن تا مرز شكست سوپرمن ميره و بعدش شكست مي خوره. بعد بدون اينكه يه ابتكارى بزنن همين ايده رو هر سال تكرار كردن. انگار فقط شخصيتا عوض ميشد و حال و هواى داستان يكم تغيير ميكرد. و يه سرى ها هم ميمردن.
    راجبه مردن قهرمانا هم برام تا يه جايى جذاب بود. اخه شما معمولا نمى تونى مرگ شخصيتاى اصلى دى سى رو ببينى.
    خب دلیلش خیلی مشخصه. چون تا اون جا و یه ذره تو سال سه نویسنده تام تیلوره و یهو تو وسطای سال سه نویسنده عوض می شه و می شه فرانسیس مانوپول. و خب فرق تام تیلور با مانوپول اینه که تیلور موقع نوشتن اینجاستیس یه پلن دقیق داشت برای کار و خب خیلی با دقت با دنیای دی سی بازی می کرد. مانوپول قشنگ در لحظه می نویسه و تنها اتفاقی که می افته تو کمیک اضافه شدن انبوه سوپرهیرو و سوپر ویلن درجه دو و سه و کل کل سوپرمن و بتمن به شکل کاملاً خنده داریه.فاجعه ی داستان هم از اون اولی که مانوپول میاد سر کار معلوم می شه. این که یه گره و راز خفنی مث این که فانتوم استرنجر جدید کیه به اون گره گشایی مسخره می رسه که طرف می شه یکی از سوپر ویلن های درجه سه ی سوپرمن. و خب نایت وینگ خوب بود و این که بعد از مرگش هم به شکل ددمن بر می گرده خوب بود همین طور انبوه بازی های دیگه ش. مانوپول راستش فقط کلکسیون داره اضافه می کنه عین یه نویسنده ی بد اونم به شکل کاملاً بی هدفی.

8. 5 کاربر از پست سندمن تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

من صرفن بگم که ما یه تیمی تشکیل دادیم از سخت کوش ترین انسان های جوامع بشری و تمام برنامه ای که داریم اینه که خلیلیان رو مجبور به پست زدن کنیم. همونطور که می بینید، داره نتیجه می ده :))
    You are cast out from the Heavens to the Ground
    Blackened feathers falling down
    You will wear your independence like a crown

Ghost-

10. 3 کاربر از پست ادموند تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

خب... من خیلی در ضمینه کمیک تجربه و آشنایی ندارم (شیم آن می)... ولی خود بازی به نظرم پلات نسبتا منطقی ای داشت... مطمئن تیستم بهترین پلات باشه، ولی هم روایت خوبی داشت هم کشش خوبی...
    باز حالا به امید خدا کمیک رو هم دانلود میکنم و میخونم
    Whatever happens on earth stays on earth

12. 2 کاربر از پست The Naïve Vigilante تشکر کرده‌اند .