هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    کاربر عضو

جان اسنو؛در تاج و تخت با ارزشترین است؟!و اینکه یک تارگرین هستش یا نه؟!

***همین اولش باید بگم که این متن اسپویل داره و ولی بازم خیلی مشتاقم بخونین و نظر بدین
    من عاشق شخصیت جان هستم و با توجه به اینکه این سریال شخصیت اصلی نداره؛جان و تیریون جزو مهمترین شخصیتها هستن
    خب تو این مطلب اول برتری جان رو بررسی کردم
    در قسمت دوم تارگرین نبودنش
    در قسمت سوم هم تارگرین بودنش :)

1.چیزی که همیشه جانو برای من با ارزش تر و بالاتر از سایر شخصیتای داستان قرار داده همین انتخاب شدنش از طرف سایرینه...اون مثل دنریس یا سرسی یا هرکس دیگه ای توی دنیای نغمه قدرتو انتخاب نمی کنه بلکه با علاقه از طرف نگهبانان شب بعنوان فرمانده انتخاب میشه و با همون علاقه و احترام توسط لردهای شمالی "پادشاه شمال" خوانده میشه...و درست همین جاست که میشه به بزرگی کاری که جان کرده پی برد ...اون نه مثل سرسی و دنریس نام خانوادگی بزرگی داره نه 3 تا اژدها یا وایلدفایری که باهاش آدمارو زنده زنده کباب کنه اما قدرتی داره که باعث میشه دشمنای هزاران سالش (وحشی ها)نه تنها پشت سرش بجنگن بلکه براش بمیرن...قدرتی که باعث میشه همه حرومزاده بودنشو فراموش کنن و به جای سانسا دختر رسمی ند استارک برای اون فریاد بزنن...قدرتی که از وجود خودش میاد نه به خاطر اینکه پرنس موعود یا نجات دهنده بشریته به خاطر اینکه نهاد پاکی داره .
    جان مهم ترین شخصیت این داستانه نه به این دلیل که قراره رو تخت آهنین بنشینه بلکه به این خاطر که وظیفه رهبری جنگ نهایی بین مرده ها و زنده هارو به عهده داره و این کار رو چه پسر ند استارک باشه چه ریگار تارگارین فقط اون میتونه انجام بده...پس اهمیتی نداره هویت جان چی باشه ...از نظر من اون حتی با وجود حرومزاده بودن همونطور که از طرف لردها پادشاه شمال شد میتونه از طرف تمام مردم وستروس برای نشستن روی تخت آهنین انتخاب بشه ...مردم با عشق انتخابش می کنن نه به خاطر نام خانوادگی و نه به خاطر ترس از مرگ یا اژدها ...انتخابش می کنن چون دوستش دارن و بهش احترام میذارن...
    مهم نیست نام خانوادگیش چی باشه یا حتی اسم کوچیکش اون همیشه جان اسنو حرومزاده وینترفل باقی میمونه

2.واقعا جان اسنو يک تارگرين است ؟

اولش یه دلایلی خلاف تارگرین بودنش رو بررسی میکنم
    همه ما ميدانستيم که نسب جان اسنو اوني که خودش فکر ميکرد نيست . او پسر ليانا استارک و ريگار تارگرين است . همه منتظر پاسخ به اين معما بودند و انتظار داشتند که او کسي باشد که به روي تخت اهنين بنشيند
    او پرينس موعود و کسي است که وستروس را نجات ميدهد او جان اسنو نيست ... اما صبر کنيد ... او جان تارگرين هم ميتواند نباشد

جان اسنو اسمش را از کجا گرفته است ؟ اسم کوچک جان از اسم جان ارن که نقش پدر معنوي ند استارک را بر عهده داشت گرفته شده است . اما اسنو نام خانوادگي تمام حرامزاده هاي شمال است .
    اما جان در شمال به دنيا نيامده است و تمام داستان برج لذت نشان ميدهد که او در نقطه اي دور افتاده در دورن به دنيا امده است و همچنين او يک حرامزاده است چون هيچ مدرکي از ازدواج ليانا و ريگار در دست نيست
    بنابراين او بايد جان سند نه جان اسنو
    اما اگر تصور کنيم اسنو به خاطر اين بر روي او گداشته شده است چون در شمال رشد کرده است ولي همچنان داستان حرامزاده بودن او کامل براي ما حل نشده است
    همچنين او هيچ يک از نشانه هاي تارگرين ها را ندارد
    دست او هنگام نجات دادن خرس پير يا همان فرمانده مورمونت به شدت سوخت و در کتاب بارها به دست سوخته جان اشاره شد که نمي تواند بي دليل باشد در حاليکه همانطور که به ياد داريد
    دنريس موقعي که برادرش ويسريس به وسيله طلاي مذاب سوخت متوجه شده که او وارث حقيقي تارگرين هاست و اشاره کرد که براردرش اژدها نبود چون اژدها در برابر آتش مصون است
    تمام تارگرین ها موهای نقره ای و چشم های بنفش دارند در حالیکه جان چهره ای کاملا استارکی دارد
    همچنين هيچگاه اين ريسک را نکنيد که بيخيال لحظه کوتاه درگوشي حرف زدن ليانا با ند در هنگام مرگش شويد
    3.
    ولی بنا به دلایلی دیگه هم میشه گفت که واقعا تارگرین هستش خود مارتین گفته هیچ یک از تارگرین ها نسوز کامل نیستن و فقط نسبت به بقیه در مقابل گرما مقاوم هستن دنی در کتاب با جادوی تخم اژدها ضد آتیش شده و بعدش ضد آتیش نیست یک تارگرین ضد آتیشه یکی نیست آیا دنی چشم هایش بنفشه در ضمن بیشتر تارگرین ها به خاطر ازدواج فامیلی مو هاشون نفره ای بوده در ضمن جان تارگرین خالص نیست یه رگ آتش داره یک رگ یخ از طرفی تارگرین داشتیم موهاش سیاه بوده نقره ای نبوده دلایل زیادی هستش که ازدواج کردن احتمالا ازدواج مخفی کردن بعد چهره چه ربطی داره به سمت مادریش رفته خود من جهرم به دایم خیلی شبیه تا بقیه در ضمن ازدهای واقعی بوذن به ضد آتیش بودن نیست مارتین خودش گفته گند زدن به دنی چون تو سریال از بدو تولد ضد آتیش کردن دنی رو و دوباره ضد آتیش بودن رو هم نشون دادن پس بهانه بنی اسرائیلی نیاریم
    جان یک تارگرین و استارک است
    نغمه یخ و آتش
    آزور آهای
    در ضمن ستاره خونریزی کرد هنگام تولد شمیشر آرتور دین ستاره داره و هنگام گذاشتن ند شمیشر رو کنار تخت کنارش خون پر بوذ شمشیر خونی بود شمیشرش از شهاب ساخته شده این تو یوتوب کلیپش هستش و مقاله زیاده که ثابت شده
    آسمون همه جاش یه رنگه...این زمینه که یه جاش زشته یه جاش قشنگه

2. 3 کاربر از پست هومن تشکر کرده‌اند .

پشت صحنه

نقل قول نوشته اصلی توسط هومن نمایش پست ها
    به خاطر اینکه نهاد پاکی داره
    نهاد پاک‌ش تو حلقم d:
    ولی این حرفی که در مورد تفاوت جان و دنریس زده جالب بود. این‌که دنریس به خاطر تولدش انتخاب شده ولی جان رو بدون این‌که خودش بخواد انتخاب می‌کنن d:

جان اسنو اسمش را از کجا گرفته است ؟ اسم کوچک جان از اسم جان ارن که نقش پدر معنوي ند استارک را بر عهده داشت گرفته شده است . اما اسنو نام خانوادگي تمام حرامزاده هاي شمال است .
    اما جان در شمال به دنيا نيامده است و تمام داستان برج لذت نشان ميدهد که او در نقطه اي دور افتاده در دورن به دنيا امده است و همچنين او يک حرامزاده است چون هيچ مدرکي از ازدواج ليانا و ريگار در دست نيست
    بنابراين او بايد جان سند نه جان اسنو
    اما اگر تصور کنيم اسنو به خاطر اين بر روي او گداشته شده است چون در شمال رشد کرده است ولي همچنان داستان حرامزاده بودن او کامل براي ما حل نشده است
    این‌که چرا به‌ش می‌گن جان اسنو هم به خاطر اینه که ند استارک گفته بوده جان پسر نامشروع خودشه، یعنی حالا هر جای دیگه‌ای هم به دنیا میومد و مشروع یا نامشروع بود، بازم به‌ش می‌گفتن اسنو به خاطر این‌که ند گفته این بچه‌ی نامشروعشه d:
    .meh

4. 2 کاربر از پست arfsp تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط arfsp نمایش پست ها
    نهاد پاک‌ش تو حلقم d:
    ولی این حرفی که در مورد تفاوت جان و دنریس زده جالب بود. این‌که دنریس به خاطر تولدش انتخاب شده ولی جان رو بدون این‌که خودش بخواد انتخاب می‌کنن d:

این‌که چرا به‌ش می‌گن جان اسنو هم به خاطر اینه که ند استارک گفته بوده جان پسر نامشروع خودشه، یعنی حالا هر جای دیگه‌ای هم به دنیا میومد و مشروع یا نامشروع بود، بازم به‌ش می‌گفتن اسنو به خاطر این‌که ند گفته این بچه‌ی نامشروعشه d:
    بله داداش اینکه میگی درسته و باز میگم که اسنو پسوند به جای اسم خانوادگی تموم نامشروع های شماله و چون ند میگه پسر منه اسنو بهش میرسه،ولی خب اینطرف اونطرف تحقیق و دقت بیشتر به فیلم همون چیزی که ادامش نوشتم رو فهمیدم دیگه اگه کامل بخونی

بازم یه چیزی باید بگم...همونطور که گفتم عاشق و طرفدار شدید جان هستم و بخاطر همین هم موقعی که این پست رو مینوشتم حواسم به یه چیزی نبود که با مظرت یادم اومد،تو یه قسمت هم دنریس انتخاب شد،اونجایی که آنسالیدها پیروش و شدن و اون رو بعنوان فرمانده انتخاب کردن
    ولی بازم اینکه جان بدون لقب و اصالت مقبول بقیه شده سرجای خودش باقیست

6. کاربران زیر از پست هومن تشکر کرده‌اند:

پشت صحنه

تو یه قسمت هم دنریس انتخاب شد،اونجایی که آنسالیدها پیروش و شدن و اون رو بعنوان فرمانده انتخاب کردن
    آره، اینم قضیه‌ی رشد دنریسه در طی داستان. یعنی تحولش از «کسی که تقدریش رو براش انتخاب می‌کنن» به «کسی که تقدریش رو انتخاب می‌کنه» d:

خلاصه ته‌ش ما منتظریم جان و دنریس و تیرین بشن سه تا سر اژدها d:
    تا ببینیم آقا مارتین چی کار می‌کنه ((:
    .meh

8. 2 کاربر از پست arfsp تشکر کرده‌اند .

پشت صحنه

بچه ها وقتی کپی پیست می کنین رفرنس مطلب رو بدین و به اسم خودتون حرفای دیگران رو نزنین:

رفرنس بخشی از پست اول:

[ فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند قادر به دیدن لینک ها هستند. can see links. ]
    دق که ندانی که چیست گرفتم

10. 3 کاربر از پست darkheart تشکر کرده‌اند .

ناظم

خب انقد برام اسپويل شد كه كلا اعصابم ريحت به هم:))
    من قبل از هرچيز بگم بشين اينو يه حالت مقاله ايش كن. اگه خوب بشه احتمالا سفيد ميطلبه اينطور مقاله هارو. ازين حالت عاميانه درش بيار و بيشتر مقاله مانندش كن. سفيد نره همين پرتال هزارتو ميره كه:))
    و خب من نميدونستم اينطور ميشه. من اصلا وقت خوندن نداشتم. اما خب الان يه چيزايي فهميدم. من به نظرم گزينه تارگرين بودنش محتمل تره. چرا؟ چون همونطور كه گفتي قيافه معيار نيست. تمام بچه هاي ند، به خودش نرفتن. بعدم كه تو جنوب به دنيا اومده. خلاصه راي ما تارگرين:))
    ویرایش توسط ali rbn : 6th January 2017 در ساعت 12:36 PM

There's lot of people around me. But I feel lonely

12. کاربران زیر از پست ali rbn تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

بله داداش اینکه میگی درسته و باز میگم که اسنو پسوند به جای اسم خانوادگی تموم نامشروع های شماله و چون ند میگه پسر منه اسنو بهش میرسه،ولی خب اینطرف اونطرف تحقیق و دقت بیشتر به فیلم همون چیزی که ادامش نوشتم رو فهمیدم دیگه اگه کامل بخونی
    خب آخه اشتباه می‌گی. جای به دنیا اومدنشون مهم نیست. مهم اینه که حروم‌زاده‌ی کی باشن. اگر حرومزاده‌ی ند باشه ولی در کف دریا هم به دنیا بیاد اسمش اسنوئه. اگر حرومزاده‌ی تارگرین باشه اسمش می‌شه بلک‌فایر نه سند. مهم نیست که در دورن به دنیا اومده. وقتی پدرش دورنی نیست اسمش نمی‌شه سند. منظور عر اینه از حرفی که زده.
    ای شب چه می‌کشانی در خاک و خون شفق را؟ فردا دوباره آیند از راه نیزه‌داران!

14. 4 کاربر از پست blood-angel تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط darkheart نمایش پست ها
    بچه ها وقتی کپی پیست می کنین رفرنس مطلب رو بدین و به اسم خودتون حرفای دیگران رو نزنین:

رفرنس بخشی از پست اول:

[ فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند قادر به دیدن لینک ها هستند. can see links. ]
    داداش با کمال احترام بگم که بازم همونطور که تو چت باکس گفتم بازم میگم که من فیلم رو ۳بار دیدم اون قسمتهاش رو و اینکه چندجا رفتم خوندم ولی کپی هیچ جایی رو استفاده نکردم و اتفاقا اصلا این پستی که گذاشتی لینکش رو ندیده بودم و نمیدونم کدوم قسمتش رو میگی کپی کردم نمیدونم شاید همونه یا شبیشه ولی باز میگم خودم نوشتم که ۵روزی وقتم رو گرفت اابته درگیر امتحان هم بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط blood-angel نمایش پست ها
    خب آخه اشتباه می‌گی. جای به دنیا اومدنشون مهم نیست. مهم اینه که حروم‌زاده‌ی کی باشن. اگر حرومزاده‌ی ند باشه ولی در کف دریا هم به دنیا بیاد اسمش اسنوئه. اگر حرومزاده‌ی تارگرین باشه اسمش می‌شه بلک‌فایر نه سند. مهم نیست که در دورن به دنیا اومده. وقتی پدرش دورنی نیست اسمش نمی‌شه سند. منظور عر اینه از حرفی که زده.
    اینجوری که گفتی فهمیدم حق با شماست

16. کاربران زیر از پست هومن تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

دست او هنگام نجات دادن خرس پير يا همان فرمانده مورمونت به شدت سوخت و در کتاب بارها به دست سوخته جان اشاره شد که نمي تواند بي دليل باشد در حاليکه همانطور که به ياد داريد
    دنريس موقعي که برادرش ويسريس به وسيله طلاي مذاب سوخت متوجه شده که او وارث حقيقي تارگرين هاست و اشاره کرد که براردرش اژدها نبود چون اژدها در برابر آتش مصون است
    نه لزوماً بازم. این که وارث اصلی کیه باعث نمی‌شه نسوز بشه. خیلی از تارگرین‌ها رو توی تاریخ اشاره کردن که با آتش اژدها سوختن. موضوع وارث حقیقی هم به نظرم خیلی جالب نیست.

کلاً قضیه‌ی این که پیشگویی چی گفته یا جان قضیه‌ی خاصی داره یا نه. همیشه مارتین اشاره کرده که پیش‌گویی رو زیاد نباید جدی‌ گرفت چون یه شمشیر دولبست. یعنی ظاهر قضیه ممکنه خیلی فریبنده باشه ولی باطنش این باشه که هیچ کدوم از چیزایی که ما می‌گیم درست نباشه و برعکس درست از آب در بیاد یا اصن در داستان اهمیت خاصی نداشته باشه. البته لذت گمانه‌زنی کردن در مورد داستانه رو صد درصد درک می‌کنم :دی
    ای شب چه می‌کشانی در خاک و خون شفق را؟ فردا دوباره آیند از راه نیزه‌داران!

18. 2 کاربر از پست blood-angel تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط blood-angel نمایش پست ها
    نه لزوماً بازم. این که وارث اصلی کیه باعث نمی‌شه نسوز بشه. خیلی از تارگرین‌ها رو توی تاریخ اشاره کردن که با آتش اژدها سوختن. موضوع وارث حقیقی هم به نظرم خیلی جالب نیست.

کلاً قضیه‌ی این که پیشگویی چی گفته یا جان قضیه‌ی خاصی داره یا نه. همیشه مارتین اشاره کرده که پیش‌گویی رو زیاد نباید جدی‌ گرفت چون یه شمشیر دولبست. یعنی ظاهر قضیه ممکنه خیلی فریبنده باشه ولی باطنش این باشه که هیچ کدوم از چیزایی که ما می‌گیم درست نباشه و برعکس درست از آب در بیاد یا اصن در داستان اهمیت خاصی نداشته باشه. البته لذت گمانه‌زنی کردن در مورد داستانه رو صد درصد درک می‌کنم :دی
    حرف شما کاملا درسته،اگه ادامه رو بخونی،دلایل تارگرین بودن جان،همین رو رد کردم

20. کاربران زیر از پست هومن تشکر کرده‌اند: