هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: Tokyo Ghoul

کاربر عضو

Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

نقش اول داستان، پسریه به اسم کن کانکی، یه دانشجو که توی یه کافه، با زنی به اسم ریزه (Rize) آشنا میشه. هردوشون علایق مشترکی دارن و با هم قرار میزارن؛ اما موقع برگشت، ریزه به کانکی حمله می کنه و معلوم میشه که ریزه یه غوله (Ghoul)، یه موجود شبه-انسانی که با خوردن گوشت انسان ها زنده میمونه. درهمون حال که ریزه میخواد کانکی رو بخوره، داربست های ساختمون روش سقوط می کنن و کانکی با وضع وخیم به بیمارستان منتقل میشه. در بیمارستان، دکترها تصمیم به پیوند اعضای ریزه به بدن کانکی میگیرن و همین شروع زندگی دوگانه ی کانکی خواهد بود...

2. 6 کاربر از پست آرائیل تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

انیمه ش 12 قسمت بود و مانگاش قسمت 150 هه ظاهراً انیمه ش یه فصل دیگه هم قراره داشته باشه اما توی سایت های مانگا پای مانگاش نوشتن تموم شده. قسمت صد و پنجاه مانگا didn't make any sense for god's sake! یعنی انگار یارویی که مانگا رو نوشته/کشیده وسطشو با ساتور زده و دوباره یه تکه آورده گذاشته! ایده ش زیاد جدید و تر و تازه نیست ولی پتانسیل اینو داشت که اثر قابل قبولی بشه.
    لینک مانگا: [ فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند قادر به دیدن لینک ها هستند. can see links. ]
    !Never Laugh At Live Dragons

4. کاربران زیر از پست رن بلک تشکر کرده‌اند:

پشت صحنه

مانگا هنوز ادامه داره و جلد دوش قراره بیاد بنا بر اخبار واصله.
    و خب انیمه هم تا شماره چهل مانگا رو انگار کاور می کنه بر اساس شنیده ها. و انگار می خوان سه تا سیزنش کنن.
    و اقا انیمه خیلی خوب بود و مخصوصاً دنیاسازیش خیلی عالیه دی:

6. 2 کاربر از پست سندمن تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

انیمه ش بد نبود... آره قسمت آخر کانکی خیلی خوب بود :دیی مانگا و انیمه یه تفاوت های ریزی داشتن و مانگا زیاد حرفه ای نبود و انگار پرش پلان داشت. دنیاسازیش خوبه بد نیست. دنیای داستان قرص و محکمه اما اونقدر آدم رو درگیر نمیکنه که قانع بشه واقعاً وجود داره. خفن هست ولی دوره! من از سایکوپس فقط یه قسمت دیدم ولی اون یه قسمت و دنیاش خیلی بهتر از دنیای tokyo ghoul پرداخته شده بود. شایدم سایکوپس یه شاهکار باشه و کلاً مقایسه نابجایی کردم :دی
    !Never Laugh At Live Dragons

8. 2 کاربر از پست رن بلک تشکر کرده‌اند .

پشت صحنه

هووووم خب موضوع اینه که من به نظرم در مورد دنیاسازی خیلی خرده خرده و خسیسانه داره اطلاعات می ده دی:
    و خب به نظرم خیلی ساده سایکوپس یه استراتژی دیگه داره. سایکوپس یه سری اطلاعات زیاد می ده که تو فک کنی همه چی رو می دونی و بعد نویسنده غافلگیرت می کنه که تو هیچی نمی دونی.
    تو توکیو غول دنیا رو عمداً خیلی ساده می کنه. یه فانتزی شهریه که تنها عنصر متفاوتش انگار غولان. بعد یهو میاد یه سری اطلاعات رو خیلی خرده خرده بهت می ده و بهت کد می ده. مثلاً می دونی فاجعه ای یحتمل اتفاق افتاده. و این که داستان فانتزی نیست علمی تخیلیه دی: و این که به نظر می رسه غول ها موجودات دست سازن و خیلی باحوصله و ریز ریز داره اطلاعات می ده و حواسش هست دستش رو زیاد رو نکنه دی:
    یعنی یه فاز متفاوت رو داره باهاش کار می کنه.

10. کاربران زیر از پست سندمن تشکر کرده‌اند:

مدیر بخش

خب من این انیمه رو دیدم و خیلی هم دوس داشتم. غیر از اشکال های وحشتناکی که تو شخصیت پردازی هاش داره(نیشکی رو میگم که به فضاحت منتهی شد جدن) و غیر از قسمت های به شدت خوشحال و خجسته و ما چقد دورهمی خوبیم و همدیگه رو حمایت میکنیم(منظورم همین قضیه نجات کانکی کن هست:دی تازه یاروها انقد تلاش کردن کانکی خودش خودشو از تو سیاهچال دراورد.) بنظرم یه جاهایی خیلی خوب می شد و فلسفه ی پشتش هم قابل تأمل بود.
    به خاطر شخصیت های خفنی مث ریزه و حتی اون دختره که اسمش یادم رفته و دوست کانکی بود دیدمش اصلا. مانگاکا ش تازه کاره و چند سالشه؟ من هیچی راجع به مانگاکاش نمیدونم:دی

12. 2 کاربر از پست walker تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

این انیمه به شدت با ذائقه ی خونالود من جور درمیومد! به ویژه قسمت آخر که بنظرم شاهکاری بود برای خودش. واقعاً از اون مبارزه لذت بردم و چند دفعه ی دیگه هم نگاه کردمش. ولی دوستان هم درست میگن.
    بخش زیادی از داستان صرف همون فضای «ما همه سعی میکنیم دور هم خوش باشیم، هرچند که هممون یه مشت هیولای گوشت خوار هستیم، اما ما گوشت نمیخوریم! به جاش از گالی نابلانکا با طعم مرغ استفاده می کنیم» شد! تلاش افراد کافه برای زندگی صلح آمیز قابل درکه، اما دیگه نه تا این حد... انگار که نویسنده نمی خواست اول کار بیشتر از این به کانکی فشار روحی وارد بشه. فضای توکیو هم خیلی مرموزه و البته، هنوز منشأ این اتفاقات معلوم نیست.
    بنظرم روابط خوبی میون کاراکترها ترسیم شده و این یکی از نقاط قوت Tokyo Ghoul بود برام که میتونستم احساسی که شخصیت ها به هم دارن رو درک کنم. دوستی ها و روابط فامیلی و خویشاوندیِ خوبی توی داستان وجود داره که جا رو برای توجیح و منطقی سازی یک سری اعمال باز نگه می داره.

14. کاربران زیر از پست آرائیل تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

کاش یه بنده خدایی یه توضیح جامع تر از این یاروها مینوشت اینجا که اون بنده خدایی که ندیده یه کم تحریک بشه بره ببینه :دی

خب... داستان داخل یه توکیوئی اتفاق میوفته. یه مشت غول آدمخوار گودزیلگاو دارن بین مردم زندگی میکنن و مردم هم خیلی خوش و خرم دارن با این مسئله کنار میان. خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم که این مردم انگار اصلن مشکلی با این قضیه ندارن و فقط پلیس و اون سازمانه که اسمش یادم نیست با این موضوع مشکل داره.
    خیلی راحت بگم این داستان خیلی تم خوناشامای مدرن رو داره. لازمه آیتم ها رو دونه دونه اشاره کنم؟ باشه خودتون خواستید :دی

موجودی هم شکل انسان که موقع گرسنگی کنترلش رو از دست میده.
    گرسنگیش با تغذیه از انسان رفع میشه.
    یه سری از این موجودات از مردم تغذیه میکنن، یه سریا از بسته های آماده.
    قدرت و سرعتشون از انسان عادی بیشتره.
    بین مردم به صورت مخفیانه زندگی میکنن و خودشون رو نشون نمیدن.
    وقتی صدمه می‌بینن دوباره بازسازی میشن.
    میزان قدرتشون به غذایی که خوردن بستگی داره. (اگه غذا نخورن ضعیفن)

آشنا نیست قضیه؟ :دی
    حالا الان حوصله ندارم.. بقیش رو بعدن میگم :دی

16. 2 کاربر از پست Hawk تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

به نام حق

آقا قبلن من یه نقدی در مورد توکیو غول نوشته بودم تو وبلاگم، گفتم شاید اگه اینجام بذارم خالی از لطف نباشه.

در کل بخوام نظرم رو در مورد توکیو غول بگم می تونم به تاسف خودم اشاره کنم برای کسی که مانگا رو نوشته چون نتونسته از سوژه ی خوب این داستان نهایت استفاده رو ببره. می تونست بجای گنجوندن سجایای اخلاقی (!) و تاکید بر انسان بودن در طول دوازده قسمت (البته آخر قسمت دوازدهم شخصیت اصلی اخلاقیات رو کنار میذاره) یه اثر قهرمانی آشوب طلبانه رو به نمایش بذاره. می تونست بجای دوازده قسمت کش دادن انیمه بجای رسیدن به اون نتیجه آخر همون دو سه قسمت اول این کارو بکنه و یه سوژه ی طولانی پی بریزه. کاری که امیدوارم تو قسمت های بعدی شده باشه.

شخصیتِ محورگونه ی داستان، کانِکی سان، پسر خوبِ خوشگلِ مودب رو اعصابِ ما .. و واقعا رو اعصاب. مطمئنا اگه من جای اون بودم یه غولِ پر خور شده بودم. اما خُب این روندی ـه که خالق داستان پیش گرفته با نشون دادن مقاومت کانکی سان برای تبدیل به هیولا نشدن و برتر نشون دادن نیمه ی انسانِ کانکی سان به نیمه ی غولش ولی می تونم بگم این کار حرص ببیننده ها رو در می آره فقط. کیه که دوست داره انسان باشه واقعا؟ :)

مسئله ای که بی شک عادم رو به فکر فرو می بره، نحوه نشون دادن سی سی جی ـه (سازمانی که با غول ها مبارزه می کنه) بخصوص اون مردک نیمه دیوانه ای که موهای سفید داشت. اسمش مادو سان بود فکر کنم. نویسنده با خلق مادو سان و در طرف مقابل آنتیک طوری ظاهر سازی کرد که منِ بیننده فکر میکردم انگار سی سی جی هیولاها هستن و غول های آنتیک شخصیت خوب های داستان. البته غول های آنتیک واقعا شخصیت های خوب هستن، در راسشون هم مدیر و کونِکی کان قرار دارن اما خُب .. چرا باید مادو سان رو اینجوری نشون می دادن؟ و شخصیت دیگه ای که اواخر انیمه اضافه شد، دختر یا پسر (!) ـی که حالت مسخ گونه ای داشت. ظاهر بچه گونه اما هیولایی در درون. اسمش هنوز هیچی نشده از یادم رفته اما برای کسایی که انیمه رو دیدن کافی ـه اشاره کنم روی صورت و دستش جای دوخت و دوز با نخِ قرمز رنگی هست.

شخصیت هایی مثل جیسون، اون دختره ی مسخ، اون غولِ افسانه ای تک چشم که در حدِ اوچیها مادارا قدرتمنده انگار و خود کانِکی سان. اینها هنوز مثلِ آتیشِ زیر ذغال می مونن، هنوز اونقدر که پتانسیل دارن ازشون استفاده نشده. از غول تک چشم که کلن فقط یک اسم به میون اومده. برام سئوال می شه به این همه سوژه تو انیمه ی کوتاه می شه پرداخت؟ واقعا امیدوارم تبدیل به انیمه ی بلند بشه و هونطور که تو تاپیکِ دانلود انیمه تو سایت انیمه ورلد گفتم این انیمه اونقدر پتانسیل داره که ازش یه بلیچ در آورد. البته مانگاکاهای ژاپنی به نظرم بیشتر از اینکه یه گرافیست خوب باشن باید نویسنده ی خوبی باشن که البته تک و توک تو انیمه هاش مشهوری نشون دادن که هستن. مثل ناروتو شیپودن ..
    البته حالا که دارم فکر می کنم خیلی چیز های این انیمه غیر منطقی بود. من نفهمیدم چرا جیسون اینقد کانِکی رو شکنجه کرد. دلیلش چی بود؟ هرچند مشخصا مانگاکا می خواست به وسیله شکنجه های جیسون مسخ شدگی کانکی و برتری پیدا کردن نصفه ی غول به نصفه ی انسان رو توجیه می کنه طوری که کانکی بر میگرده به جیسون میگه: "من غولم .. " اما توجیه کار جیسون چی میشه؟ می تونم بگم جیسون قصد داشت کانکی رو بخوره، اینو خودش اواخر شکنجه گفت اما باز برای دزدیدن کانکی و زجرکش کردنش قانع نشدم. مگر اینکه یکی برگرده بهم بگه غول ها علاقه دارن قربانی هاشون رو قبل خوردن عذاب بدن.

انیمه ی خوبی ـه در کل، حداقل در طول این دوازده قسمتی که ازش اومده خوب بوده. انیمه ی فاز داری بود. با تیتراژ های آغازین و پایانی خیلی حال کردم ولی نه به اندازه ای که با تیتراژ های ارگو پروکسی حال می کردم. کلی مقدمه چیده شده بود برای مسخ شدن و از خود بی خود شدنِ کانکی. کلی عادم و غول سلاخی شدن تا کانِکی مهربونی و ادبش رو گذاشت کنار و حقیقت تلخ ماجرا رو دید - که نشون میده چقد خره این کانِکی :-" - و آخر قسمت دوازده که ریزه سان رو خورد و موهاش سفید شد عالی بود. واقعا عالی بود.

در کل لذت بردم از این انیمه بسیار.

18. 2 کاربر از پست نقطهـ . تشکر کرده‌اند .

مدیر انجمن

هممم من فصل اول و دیدم و الانم دارم دارم قسمای اومده از فصل دو رو دان می کنم.
    در کل چیز متوسط رو به بالایی بود. یعنی بعضی جاها من به شدت دوسش داشتم. منتها قضیه اینه که یه سری گاف داره و یه سری هم چیزای اعصاب خورد کن که رو نروه. منتها در کل انیمه ی زیبایی بود و لذت ردم دی: مخصوصا دو سه قصمت اخر خیلی بهتر شدن. در کل مثلا توصیه می شه دی:
    : kaiki
    The fake is of far greater value. In its deliberate attempt to be real, it's more real than the real thing.
    Even if the truth is as one suspects, it may still be worthless.
    Just as there isn't a problem that can't be solved by being right, there isn't a problem that can't be solved by money.
    “Have Suspicions,not Faith”
    : kumagawa misogi
    「Humans are born with no purpose, live for no reason, and die for nothing. Because this world is pointless, and our lives are aimless.」

20. کاربران زیر از پست Kumagawa تشکر کرده‌اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین