هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45
    مدیر بخش

کتاب خوندن چطور و از کجا شروع کردید؟

از اسم تاپیک مشخصه دیگه :))کتاب خوندن رو چطور و از کجا شروع کردید؟
    با چه کتابی ؟
    چرا به مطالعه ادامه دادید ؟
    و چطور به ادبیات و به خصوص به ادبیات ژانری و ع ت ف علاقه مند شدید؟
    اینجا از اولین تجربه مطالعه تون بگید:))
    ویرایش توسط sarvin : 5th November 2015 در ساعت 05:07 AM
    There's someone in my head but it's not me

2. 12 کاربر از پست sarvin تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

از كلاس سوم كه كتاب ميخوندم ولي بصورت جدي از دوم راهنمايي كه مجموعه تالار وحشت رو كامل تو يه ماه خوندم
    بعدشم كه يه عمل كردم پدرم ميدونست عاشق رمانم جلد هاي اول اشيانه افسانه ي براندون مول و پرسي جكسون رو خريد و اونارو هم كلش رو فكركنم تو دو ماه خوندم..خخ
    همين باعث شد يه پا عشق و طرفدار شديد بشم
    در بسی تنهایی بیخیال باش تا کامروا شوی"مهم فقط داشتن یه حس خوبه"

4. کاربران زیر از پست هومن تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

من از بچگی و سن کم عادت کرده بودم به کتاب و داستان. قبل از مدرسه که مامانم می خوند برام و نوار قصه داشتم - یه عالمه نوار داشتم. یه عالمه- و بعد هم که مدرسه رفتم خودم می خوندم.
    ولی اولین کتابایی که یادمه خودم خوندمشون یه کتاب سفید برفی از این کتاب داستانای کودکان که مربعی و ماکسیمم 12 صفحه این بود و بعدش دوم دبستان شروع کردم به خوندن یه مجموعه علمی ایزاک آسیموف که تو کتابخونه ی مدرسه داشتیم و 30 و خرده ای جلد کتاب بود در مورد ستاره شناسی ( من آسیموف رو با این شناختم و در کمال شرمندگی تا 19-20 سالگی نمی دونستم که داستان علمی تخیلی می نوشته و بعد از اون هم یکی دو سال دیگه طول کشید تا یکی از داستان هاش رو بخونم). چهارم-پنجم دبستان بودم که کتاب « وقتی سه‌پایه ها به زمین آمدند» جان کریستوفر رو شروع کردم به خوندن ولی به نظرم کاملا مسخره و غیر علمی (!!!!) بود ولی همون موقع ها «هوشمندان سیاره اوراک» فریبا کلهر رو خوندم و عاشقش شدم (خداییش آدم تو بچگی مغزش چطوری کار می کنه؟!) بعد از اون هم هری پاتر و دلتورا رو خوندم و به قول کتاب عربی های مدرسه فَوَقع ما وَقَع!

6. 2 کاربر از پست diena0403 تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

یادمه سوم ابتدایی رفته بودبم نمایشگاه کتاب که اون موقع تو محل دایمی نمایشگاها برگزار می شد یه کتاب خریدم به اسم هنک سگ گاوچران،یه داستان در مورد ماجراجویی های این سگه تو یه مزرعه تو تگزاس،واقعا داستان خوبی بود...و با این کتاب وارد دنیای داستان شدم...تو راهنمایی با ژول ورن علمی تخیلی رو شروع کردم و بعدش ارباب حلقه ها رو خوندم و چون کتاب خونه مدرسمون ادیسه ی فضایی رو داشت همون راهنمایی با سی کلارک آشنا شدم...دوران دبیرستان بیشتر وقتم با مطالعه سینما و ادبیات جریان اصلی گذشت،امثال همینگوی و فیتزجرالد و کافکا و تولستو و خیلی نویسنده های دیگه...پیش دانشگاهی دوباره با ادبیات گمانه زن آشتی کردم و با استیون کینگ دوران جدید شروع شد...ولی نتیجش گند زدن تو کنکور ۹۵ بود و پارسال دیگه زیاد کتاب نخوندم و فیلم ندیدم تا کنکور تموم شه و الآن دوباره سبک زندگی قدیمی رو شروع کردم...از صبح تا شب تو اتاق با چن تا کتاب رو میز...خیلی زندگی لذت بخشیه!!!
    Being conscious is a torment
    The more we learn is the less we get
    Every answer contains a new quest
    A quest to non existence, a journey with no end

8. کاربران زیر از پست hossein تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

یه کتابخونه ی بزرگ داریم تو خونمون... چند وقت بود به کتابای تو کتابخونه علاقه نشون میدادم.. این شد که بابام شروع کرد کتاب خریدن... تند و تند برام کتاب میخرید و منم تا جایی که میتونستم تند تند میخوندم..‌ این روند تا الان ادامه داره... اما یکم کند شده...
    فک کنم از ۴ سال پیش شروع شد...
    با کتاب شازده کوچولو شروع کزدم

کاربر عضو

خواهرم توی گوشی جاوا و ده سالگیم برام کتاب ریخت. متاسفانه زیاد شروع قدرتمندی نداشتم. اسم اون کتاب هم مروارید های احساس و رمنس بود بعدش همزمان با کار و درسم علاقمند شدم و دگه قضایای دیگش بمونه یه جای دیگه.

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345