هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بومی سازی یا آزادی؟

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بومی سازی

20 55.56%
  • آزادی

16 44.44%
صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3111213
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 122 , از مجموع 122
    کاربر عضو

بومی سازی یا 100% آزادی؟

خب قبل از بحث لازمه با یکسری عبارات آشنیی داشته باشید:
    بومی سازی:عاملی که شما را محدود میکند به فضا و قضای اطرافتان!
    آزادی:هرشخصیتی، هرمکانی، هرزمانی، همه چیز!
    خب دیگه خودتون انتخاب کنید(نظرسنجی اون بالاست)

2. 3 کاربر از پست peter تشکر کرده‌اند .

مدیر انجمن

منم به حرفای امید و فرزین و رفقا یه چیزی رو اضافه کنم. هرچند که به احتمال زیاد توضیح واضحاته.
    من باب این که وقتی جهان خیالی می سازیم، ایا لازمه که از فرهنگ یا تاریخ یا اینطوری مسائل کشور یا دوره ای خاص استفاده کنیم یا خیر. ببین قضیه اینه که شما آدمی و تخیلت هرچه قدر هم قوی باشه، ریشه در دانسته هات داره. اره می تونی بری در مورد یه تمدن 400 میلیارد سال دیگه داستان بنویسی و اینا، تمدنی که طبیعتا نباید ربط خاصی به تمدن های الان و فرهنگ های موجود یا گذشته داشته باشن، منتها از اون جایی که بالاخره قرار یه فرهنگ و یه تمدنی رو تو داستانت جاری کنی، این فرهنگ هرچه قدر هم انتزائی باشه بالاخره ریشه اش بر می گرده به چیزی که می شناسی. همین دیگه...
    : kaiki
    The fake is of far greater value. In its deliberate attempt to be real, it's more real than the real thing.
    Even if the truth is as one suspects, it may still be worthless.
    Just as there isn't a problem that can't be solved by being right, there isn't a problem that can't be solved by money.
    “Have Suspicions,not Faith”
    : kumagawa misogi
    「Humans are born with no purpose, live for no reason, and die for nothing. Because this world is pointless, and our lives are aimless.」

4. 3 کاربر از پست Kumagawa تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط Kumagawa نمایش پست ها
    منم به حرفای امید و فرزین و رفقا یه چیزی رو اضافه کنم. هرچند که به احتمال زیاد توضیح واضحاته.
    من باب این که وقتی جهان خیالی می سازیم، ایا لازمه که از فرهنگ یا تاریخ یا اینطوری مسائل کشور یا دوره ای خاص استفاده کنیم یا خیر. ببین قضیه اینه که شما آدمی و تخیلت هرچه قدر هم قوی باشه، ریشه در دانسته هات داره. اره می تونی بری در مورد یه تمدن 400 میلیارد سال دیگه داستان بنویسی و اینا، تمدنی که طبیعتا نباید ربط خاصی به تمدن های الان و فرهنگ های موجود یا گذشته داشته باشن، منتها از اون جایی که بالاخره قرار یه فرهنگ و یه تمدنی رو تو داستانت جاری کنی، این فرهنگ هرچه قدر هم انتزائی باشه بالاخره ریشه اش بر می گرده به چیزی که می شناسی. همین دیگه...
    من صرفاً بگم در دوران طلایی سای فای یه تلاشایی برای این قضیه شد یا توی موج نو. مثلاً خانم لگویین یا آقای آسیموف یه سری تلاش‌هایی داشتن در راستای جهان‌سازی‌هایی که ربطی به تمدن زمینی نداره. حتا سریال بابیلون فایو اینو داشت که فرهنگ فضایی‌هاش به شدت با فرهنگ بشری بیگانه بود و یاروها تمام سعیشون رو کرده بودن که دورافتاده‌ترین فرهنگ ممکن رو تصور کنن از فرهنگ زمینی و هیچ تشابهی نباشه و اینا. و نهایتاً فرهنگه ژاپنی شده بود :)) یعنی در فلسفه‌ی نبرد و فلسفه‌ی دانش و اینا یه چیزی از شینتو و تائو شده بود. که خب نشون می‌ده ژاپنی‌ها واقعاً آدم‌فضایی هستن.

خلاصه ناممکن نیست ولی کار زیادی می‌بره و مثن باید در حد لگویین و آسیموف باشه آدم. کلی مردم‌شناسی خونده باشه حتا.
    ای شب چه می‌کشانی در خاک و خون شفق را؟ فردا دوباره آیند از راه نیزه‌داران!

6. 2 کاربر از پست blood-angel تشکر کرده‌اند .

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3111213