هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
    مدیر بخش

چه چیزی باعث ترسناک شدن یک چهره، مکان یا داستان می شود؟

اینم در ادامه ی اون تاپیکه به ذهنم رسیده :دی

حالا داستان اینه. من یه موجودی رو توصیف کردم. چشمای گرد و وحشی و گرسنه و درشت، دندونای تیز و بزرگ، نیشخند وحشتناک، موهای آشفته. این صورت اون موجودی بود که باعث شد از ترس مورمور شم. مورد بعدی، مامان توشیو مثلن. یه صورت خون آلود و سفید (از سفیدی زیاد به آبی و سبز هم می زنه :دی )، حرکات عنکبوت مانند، موهای بلند و لخت آویزون. اینا هم باعث ترس می شن. و حالا مثال های مکان های ترسناک و داستان های ترسناک رو هم می دونین خودتون (مثلن من با اینکه می دونم توی بازی گان هوم، خونه هه کاملن خالیه، ولی همچنان مث سگ می ترسم یکی بیاد یا با صدای تلویزیون مث چی از جام می پرم.)

چه چیزی باعث می شه یه چهره، مکان، یا داستان براتون ترسناک به نظر بیاد؟ چه چیزی باعث می شه ملت فک کنن یه نفر یه یا چیزی ترسناکه؟

2. 6 کاربر از پست ادموند تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

اون شخصیت هایی که چهره آروم و خونسرد دارن و کار های وحشتناکی انجام میدن که باعث غافلگیری میشه! مثل دختره تو جن گیر d: البته اون خیلی هم آروم نبود !
    و غافلگیریه که آدمو میترسونه وگرنه خیلی راحت میشه از یه چهره ترسناک انتظار یه چیز ترسناک داشت . [تو فیلمـا معمولا]
    و مکان ترسناک ؟! تاریکی مطلق... که هر لحظه ممکنه یه بلایی سرت بیاد بدون اینکه متوجه بشی.
    ...When i was a child i was afraid of ghosts, as i grew up i realized people are more scary

4. 3 کاربر از پست urαℓy تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

استرس
    ترسناک که امکان پذیر نیست شما نمیتونی با اضافه کردن عناصری مثل ومپایر یا شبح و ارواح و اینا ترسی ایجاد کنی تا زمانی که استرسی وجود نداره
    اگه داستان استرس به مخاطب بده ترسناک میشه جدن
    مثلا انقدر بدم میاد میگن حماسه دارن شان ترسناکه :| بابا هرچیزی که ومپایر داره که ترسناک نیست! اون خودشم ومپایره بعد ترس ماجرا کجاست؟؟؟مگه بعضی جاها که یکی قراره بمیره و تو استرس داری که اونم ترسناک نیست استرسه اعصاب خورد کنه
    چه بسا حتا خیلی رمانای جنایی ترسناک ترم باشن
    ایستادی سر چهارراه تردید
    درگیری
    که بمونم و
    مظلوم تر شم بذارم همه از روم رد شن
    یا بشم یه نامرد که با طبیعت خودشو وقف داد با مرگ آدمیت

6. 2 کاربر از پست Melisandre تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

فکر میکنم استفاده ی هوشمندانه از فوبیاهای بزرگ انسان ها یه چیز یا مکان رو ترسناک میکنه...
    مثلا من از عنکبوت میترسم... و مسلما جایی ک عنکبوت باشه برای من ترسناکه...
    حتی اگه توصیفی درموردش نشنیده باشم...

8. کاربران زیر از پست Jimana تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

من فکر می کنم برای یک چهره فقط اعمال غیرمنتظره می تونه ترسناکش کنه، برای یک مکان سکوت زیاد و برای داستان نویسنده.

آخه به راهش بخوایم بریم یک داستان رو نویسنده می تونه ترسناک در بیاره خب. این سوالتون یکم ایراد داشت وگرنه می شد وارد خود مبحث داستانیش شد

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12