هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
    مدیر بخش

کمیکی که کشیدم- اورفئوس و یوریدایس

سلام
    خب بنده یه پروژه ی اجباری کمیک برای درس اسطوره های یونان پیش رو دارم و موضوعش باید اسطوره ی اورفئوس و یوریدایس باشه. کارش تقریبا تموم شده و فردا باید سابمیتش کنم اما خیلی ممنون میشم اگه اشتباه فاحشی می بینین توی دیالوگ ها (مثلا اگه زیادی اتوکشیده ست یا غلط داره) یا اگه اشکالی تو فرم نقاشی می بینین، یا حتی بنظرتون روایتش درست در نیومده، بهم بگین. چون هنوز سابمیتش نکردم خیلی بهم کمک میکنه. دستتون درد نکنه. من کم کم پست میکنم صفحات رو چون دارم هنوز روی بالونای دیالوگ کار میکنم. در کل ده صفحه ست. این دو تا صفحه ی یک و دومش هستن.

[ فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند قادر به دیدن لینک ها هستند. can see links. ]

لینک کامل کمیک:

ویرایش توسط Kumagawa : 16th October 2017 در ساعت 11:33 PM دلیل: قرار دادن لینک

.No man can surpass his own time, for the spirit of his time is also his own spirit
    Hegel
    تو وبلاگم مشتاقانه منتظر نظراتون هستم:

2. 9 کاربر از پست walker تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط سندمن نمایش پست ها
    فقط یه اسپم بدم که چرا اسطوره یونان واحد ندارین تو دانشگاه دی:
    اگه دانشگاه ما منظورته ، باید بگم چون عنتلکتیم :|
    -..-.....

4. کاربران زیر از پست Ginko تشکر کرده‌اند:

پشت صحنه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ginko نمایش پست ها
    اگه دانشگاه ما منظورته ، باید بگم چون عنتلکتیم :|
    من اسپم طور بگم که خب اساطیر یونان همه جای دنیا فاز عنتلکتی داره دی: شما چطور عنتلکتایی هستین آخه؟ دی:

6. 2 کاربر از پست سندمن تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

بچه ها خیلی ممنون بابت نظراتتون قبل سابمیت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط سندمن نمایش پست ها
    من که نظرم رو روش دادم. حالا یحتمل کامل تر بنویسم دی:
    ها منتظر این نظر هستم :دی ممنان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ginko نمایش پست ها
    درس اسطوره های یونان ؟ دانشگاه ؟
    آره دیگه می بینی دانشگامون چقد آنتی-عنتلکت و حتی متا-عنتلکته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Frozen Fireball نمایش پست ها
    چون معمولاً چنین بازنگری های دور از ذهنی از داستان های معروف چندان هیجان زده م نمی کنن، ولی تو این یه مورد خیلی باهاش حال کردم. فکر کنم به خاطر این باشه که بازنگری تا جای ممکن به خط روایی اسطوره ی اصلی وفاداره و تلاش برای ساختارشکنی های مثلاً «خلاقانه» در راستای تغییر دادن داستان انجام نشده. در واقغ وفادار بودن به داستان اصلی هرچه بیشتر خلاقیتت رو در بازنگری بصری (و نه روایی) اسطوره ی اصلی زیر ذره بین قرار می ده. کلاً تمام جنبه های کمیک (سبک بصری، دیالوگ، روایت اول شخص و...) خیلی خوب کنترل شده بودن و هیچ اثری از افراط و تفریط توش احساس نکردم.
    هی وای! مرسی!
    خب یه مقدار این وفاداری به خاطر شرایطیه که تحتش این کمیک نوشته شده، از جمله استادی که احتمالا اگه زیادی اسطوره رو تغییر بدی میگه رو اسطوره به اندازه کافی عمیق نشدی. اما در کل من این اسطوره رو بیش از حد دوس دارم که بخوام تو خط داستانی ش تغییر محسوسی بدم. به نظرم خود اسطوره که ویرژیل صل الله نوشته از اون جا که تا حدی دستمالی نشده که لطفش رو از دست بده، و از طرفی جزو بهترین و غم انگیز ترین متنای ممکن اسطوره ایه.
    و خب ای کاش که میتونستم چند تا از صحنه های وحشتناک دیگه ی داستان رو هم بکشم- وایسادن چرخ آورنوس و ارواح مرده هاو غیره ولی وقت و مهارت کافی نداشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arfsp نمایش پست ها
    نظرم شاید باحال‌تر می‌شد اگه کامل مدرنش می‌کردی (یعنی مثلاً به جای این‌که دختره بمیره و این بره جهنم دنبالش، دختره رو بدزدن و این بره یه جای فلانی دنبالش، از این جلافتا مثلاً d: ) منتها شاید اون‌جوری لوس می‌شد، نیدونم d:
    تا یه حدی حرفتو قبول دارم ای عر، چون با توجه به کانتکست خشن متال و مرگ، شاید برای همچین آدمی نشستن رو صندلی و گریه کردن برای معشوقه ی مرده ای که به طور اتفاقی به رحمت خدا رسیده لوس باشه. ولی میخواستم به اسطوره اصلیه وفادار باشم و روایت بیش از حد کمیکال نشه. و خب وقتی داستان دزدیده شدن معشوقه س بنظرم بار تراژدی قضیه کمتره و به تصورم، ترسش هم تبدیل به حس مبارزه طلبی میشه وقتی بره تو دنیای زیرین، حالتش اینه که یالا یا زن منو برمیگردونین یا همه تونو به گلوله میبندم. حالا نمیدونما، شایدما اشتباه تصور می کنم ولی این طور چیزی به ذهنم می رسه.

درنهایت تشکر میکنم از مانگا استودیو، و ویرژیل و همه ی عواملی که باعث شدن این کار بدون افراط تفریط و صدمات جسمانی به پایان برسه. :دی

.No man can surpass his own time, for the spirit of his time is also his own spirit
    Hegel

8. 6 کاربر از پست walker تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

بچه ها خبر خوب:دی استاده نمره مو در حد مرگ خوب داد:دی دست همگی هم درد نکنه.

بچه ها خبر خوب:دی استاده نمره مو در حد مرگ خوب داد:دی دست همگی هم درد نکنه.

Hegel

10. 4 کاربر از پست walker تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

فووووت!

صرفا می خواستم تاپیکو بیارم بالا:دی کسی نظری داشت درمورد کمیک خوشحال می شم بگه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط walker نمایش پست ها
    درنهایت تشکر میکنم از مانگا استودیو، و ویرژیل و همه ی عواملی که باعث شدن این کار بدون افراط تفریط و صدمات جسمانی به پایان برسه. :دی
    الان که دارم فک میکنم واقعا خوب شد که صدمه جسمانی ای وارد نشد:دی و خب من الان مشکل گردن درد دارم از بس پشت کامپیوتر می شینم و یه مدت هم ناک اوت شدم. اون برای این کمیکه مجبور بودم چند ساعت در هر روز به مدت دو هفته فقط نقاشی کنم و ادیت کنم تو کامپیوتر.

Hegel

کاربر عضو

به جهت اطلاع رسانی و اعلام تاسف،
    فایل های ضمیمه باز نشد. اون دوتا پایینی هم انقدر کوچیک بود که چیز زیادی ازش دیده نمی شد.
    ویرایش توسط Fem : 16th October 2017 در ساعت 07:33 PM

13. کاربران زیر از پست Fem تشکر کرده‌اند:

مدیر بخش

نقل قول نوشته اصلی توسط Fem نمایش پست ها
    ه جهت اطلاع رسانی و اعلام تاسف،
    فایل های ضمیمه باز نشد. اون دوتا پایینی هم انقدر کوچیک بود که چیز زیادی ازش دیده نمی شد.
    مرسی فم. تو صفحه ی اول همین تاپیک چند تا پست پایین تر لینک کامل صفحات رو گذاشتم. اینه لینکش:

از ناظر هم میخوام لطفا لینک رو منتقل کنه به پست اول.

Hegel

15. کاربران زیر از پست walker تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

دست شما درد نکنه. می دونم که خیلی زحمت کشیدین و کار آسونی نبوده. به نظر من به اندازه کافی گویای اسطوره ارفئوس بود.

اول از نظر داستانی نظرمو بگم
    معمولا وقتی داستانی رو بر پایه ی یه اسطوره می نویسیم فرض بر اینه که همه داستان اصلی رو می دونن بنابراین چیزی که از داستان می مونه خلاقیت نویسنده در تازه کردن یه داستان کهنه و تکراریه.
    به نظرم داستان شما موفق شده بود این تازگی رو ایجاد کنه و کمیک بودنش تو این موفقیت سهم بزرگی داشت. اما یه اشکال هایی هم به چشم می خورد. مثلا لزومی نداشت در مورد متجاوز گفته بشه از آدمای مافیا بوده . یه جوری مثل این بود که انگار نویسنده خواسته سوالای احتمالی رو جواب بده. به جاش باید تصویر اینو روشن می کرد. یا دد متال معمولا موزیک آرام کننده ای نیست برعکس پرهیجان و محرکه و آروم شدن اون سگ ها یه کمی باورکردنی نبود. کاراکتر هادس خیلی خوب دراومده بود و حتی اظهار نظرش در مورد موزیک به جا و بامزه بود اما زود راضی شد ارفئوس رو به خواسته ش برسونه. می دونم خودم همین چند خط پیش گفتم فرض بر اینه که همه داستان رو می دونن اما تو همون داستان هم یه مثنوی اورفئوس می خونه تا می تونه راضیشون کنه.

در موردگرافیک
    خب گرافیک چندین گام عقب تر از داستان بود اما در واقع به اندازه نیاز داستان توانا بود. اما توجه داشته باشین تو داستانی که یه سر بریده و سگ سه سر و دنیای زیرزمین هست نگین که درباره ی چیه هم ذهن رو به داستان اصلی می کشونه و چاله چوله ها رو پر می کنه. پس برای یه کمیک دیگه احتمالا نقش گرافیک خیلی بیشتر می شه و به توانایی بیشتری نیاز پیدا می کنین.
    گرافیک نوار هم خوب جواب داده و با وجه تراژیک داستان جور درمیاد. اما تصویر کاراکترها کلیشه های متداول این نوع کمیک هستن و با اینکه برای کارای اول خوبه اما به کاستی هاش تو کارای بعدی پی می برین.

به عنوان یه کار آماتور خیلی خیلی خوب بود و امیدوارم ادامه بدین.
    ویرایش توسط Fem : 17th October 2017 در ساعت 08:24 PM

17. کاربران زیر از پست Fem تشکر کرده‌اند:

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12