هزارتو | مجمع هواداران هنر و ادبیات ژانری

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: Breaking bad

کاربر عضو

Breaking bad

[ فقط کاربرانی که ثبت نام کرده اند قادر به دیدن لینک ها هستند. can see links. ]

سریال مشهور برکینگ بد راجب والتر وایت معلم شیمی است که بعد از مبتلا شدن به سرطان تصمیم میگیرد برای به دست اوردن پول شیمی درمانی اقدام به تولید شیشه(ماده ی مخدر)کند.و....
    -------
    خب سریال معروفیه همه میدونن اینقدر کارش گرفت که یه سریال جدا راجب یکی از شخصیت های جانبی برکینگ بد ساختن به اسم "بهتره به سال زنگ بزنی"
    من هر ۵ فصل رو دیدم بعضی جاهاش باحاله ولی خیلی بخش های کسل کننده هم داره یعنی اینقدر که من خانواده والتر رو سر میز صبحونه دیدم خانواده خودم رو ندیدم.یه ساخت طبیعی داره.یعنی ادم هاش معمولی اند دنیاش واقعیه مثل بقیه فیلم ها نیست شخصیت اصلی اسلحه میگیره دستش انگار قاتل زاده شده.

2. 3 کاربر از پست farshid97 تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

چیزی که برام اهمیت داره ، مسخره بودن شخصیت والتر وایت غیر خلافکاره.
    والتر زور میزنه با وجود شغل خلافش ، به خودش بقبولونه ه خلافکار نیست. همین باعث میشه حرکات احمقانش بیشتر به چشم میاد. ولی دقیقا تو لحظه ای که میپذیره یه خلافکاره (مثل صحنه ای که دفتر توکو رو منفجر میکنه) تبدیل به شاخ ترین شخصیت رو زمین میشه. نکته مثبت سریال اینه که اگه بطور مثال تو این سریالای ابرقهرمانانه ی مارول نگاه کنیم... طرف یه آدم پیزوریه.... ولی یوهو تبدیل به کسی میشه که انگار یه دنیا هم نمیتونن زمینش بزنن...
    ولی وقتی به بریکینگ بد نگاه نیم ، متوجه میشیم چنین سریالی واقعا میتونه به حقیقت بپیونده! نه ابر قهرمانی ، و نه دروغی.... اتفاقات انقدر طبیعی پشت ه چیده میشن ، که آدم هوس میکنه بره والتر وایت شه! (من خودم کچل کردم بعد از دیدن این سریال :)))) )
    Try Mind Palace Technique ! :D

Shadid Javab Mide Be man xD

4. کاربران زیر از پست Alex Felix تشکر کرده‌اند:

کاربر عضو

واای این سریال فوق العاده س! هرچند بعضی جاها کسل کننده می شه. ولی این یارو کچله خیلی کارش درسته.

6. 2 کاربر از پست Amir2527 تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir2527 نمایش پست ها
    واای این سریال فوق العاده س! هرچند بعضی جاها کسل کننده می شه. ولی این یارو کچله خیلی کارش درسته.
    ای کاش معلم شیمی من بود.
    من ترول نیستم.

8. 2 کاربر از پست تانوس تشکر کرده‌اند .

کاربر عضو

نقل قول نوشته اصلی توسط تانوس نمایش پست ها
    ای کاش معلم شیمی من بود.
    با تمام احترامی که نسبت به معلم شیمی ام دارم. منم می گم: کاش معلم شیمی منم بود

10. 2 کاربر از پست Amir2527 تشکر کرده‌اند .

مدیر بخش

خب آقا من این سریالو تا یه جاهایی دیدم و بعد از مدتی از صحنه های احساسی بیمعنیش به شدت خسته شدم و ولش کردم.
    زیاد برام روشن نیست که سازنده ی این سریالا درمورد بینیده چی فکر میکنن. من بریکینگ بد رو برای پلات جسی و والتر و مافیابازی و بخش تریلر قضیه میدیدم، اون وقت وسط فیلم یه خط داستانی مسخره از معلم شیمی و زنش و این که چقد زنش ابلهه و چقد مشکل درست میکنه داریم که یه جورایی هیچ ربطی به خط داستانی اولیه نداره. بعد مثلا از هر اپیزود ده دقیقه جسی اینا رو نشون میده، چهل دقیقه زن و بچه شو نشون میده که چقد باهاش بدن. کام آن! بیخیال. سریاله خیلی بهتر می شد اگه اصرار نداشت که یه درام بیمعنی بچپونه توش و خب من از این که یکی به زور خط داستانی نامربوط رو به خوردم بده بدم میاد:دی واسه همین دیگه خط داستانی معلم شیمیه رو هم دنبال نکردم:دی و خب همین مشکل رو با سریال گاثام هم داشتم که ما باید به زور نیم ساعت درام بین پلیس و زن مشکل سازش تحمل کنیم... چی بگم دیگه:دی به قحطی داستان رسیده ن.
    ویرایش توسط walker : 10th October 2017 در ساعت 05:35 PM

.No man can surpass his own time, for the spirit of his time is also his own spirit
    Hegel
    تو وبلاگم مشتاقانه منتظر نظراتون هستم:

کاربر عضو

بریکینگ بد یکی از معدود سریالایی که تمام شخصیتاش به دل من میشینه و باهاشون احساس راحتی می کنم. نه اینکه بگم همشون رو دوست دارم. ولی می تونم بپذیرمشون. سریال دیگه یی که این تاثیر رو روم داشت، دانتون ابی بوده تا الان.
    مشحصه که شخصیت ها روشون کار شده. واقعی اند. تخیلی نیستند که نشه باورشون کرد. دلیلی که والت رو به سمت خلاف می کشونه قابل درکه. یا نفرت جسی و اعتیادش. دلیلی که باعث میشه اسکای هم کار والت رو بپذیره و نگرانش باشه هم قابل درکه. یکی از دوستان اشاره کرد که صحنه ی کسل کننده هم داره. آره موافقم. داره. اما به نظرم همین صحنه هاشم یه نکته یی توش هست گاهی یا مثل زندگی خود ماست که بعضی صحنه ها کاملا کسل کننده اند. حقیقت اینه که ما هم می تونیم والتر وایت بشیم اما مشخص نیست که بتونیم به جایی که اون رسید برسیم یا نه. والتر آدم خوب خوبیه و هم آدم بد خوبیه. یعنی حد وسط نداره :) یا رومی رومه یا زنگی زنگه. و این باعث میشه هر دو شخصیتش دلنشین باشه. (الان من سر قسمت سوم فصل چهارم)
    ما نیز دخت بزرگانیم و اراده و شهامت خود را داریم. پس خم مشو آنکالیمه.هرگاه اندکی خم شدی، بیشتر خمت خواهند کرد تا به زانو درآیی. ریشه هایت را در سنگ فرو کن و در برابر باد بایست، اگر چه باد همه ی برگهایت را با خود ببرد.

قصه های ناتمام دوران دوم-جی.آر.آر تالکین

13. 2 کاربر از پست Nienor Niniel تشکر کرده‌اند .

پشت صحنه

من ولله به نظرم ایده ی سریال، ایده ی خیلی خوبی بود و کاملا جذاب بود. منتها این سریال سازا یه اجندایی دارن که مثلا همه جور مخاطبی رو جذب کنند به سریاله و این باعث می شه که خط داستانی شون رو ضعیف کنن. من به نظرم بخش های ارتباط خانوادگی و ملودراماتیک سرایاله اصلا و اصلا ربطی به خط داستانی نداشت و هیچ جذابیتی هم نداشت. شما می گی شبیه زندگی واقعی ئه ... سوای از اینکه هست یا نیست ولی اصلا مگه قراره شبیه زندگی واقعی باشه؟ مگه قراره داستان واقعی باشه؟ داستان قرار نیست مثل زندگی واقعی کسل کننده و یکنواخت باشه دیگه. داستان باید تا اون حدی واقعی باشه که آدم باورش کنه... قرار نیست گزارش مستند زندگی باشه. قراره جذاب باشه مخاطب رو جذب کنه و فولان.
    دق که ندانی که چیست گرفتم

15. 2 کاربر از پست darkheart تشکر کرده‌اند .